Адміністрація ДП «Перечинський лісгосп» спростовує інформацію подану працівниками ДСНС

В Перечинському лісгоспі проведено акцію “Майбутнє лісу у твоїх руках”
2 Квітня, 2019
ДП «Перечинське лісове господарство» оголошує конкурс на виконання робіт та надання послуг пов’язаних з лісозаготівлею
3 Квітня, 2019
Показати всі

Адміністрація ДП «Перечинський лісгосп» спростовує інформацію подану працівниками ДСНС

Адміністрація ДП «Перечинський лісгосп» спростовує інформацію подану працівниками ДСНС України у Закарпатській області https://www.dsns.gov.ua/ua/Nadzvichayni-podiyi/91776.html

В даній статті висвітлено інформацію про дуже великі площі лісових пожеж на території лісового фонду, що не є правдою. ДП «Перечинський лісгосп» інформує, що  в лісовому фонді Перечинського лісництва було виявлено та локалізовано дві пожежі. Лісова підстилка горіла в кварталі 15 виділі 22 урочище Плішка, площа загорання становить 0,2 га. За свідченням лісової охорони в гасінні лісової пожежі брали участь 6 чоловік лісової охорони, 4 чоловіка ДСНС та 10 чоловік добровільних пожежних дружин. Така ж пожежа була в кварталі 24 виділі 13 цього лісництва. Площа загорання лісової підстилки на території лісового фонду становить 0,1 га. В гасінні пожежі брали участь 3 чоловіки лісової охорони, 3 чоловіки ДСНС, 6 чоловік добровільної пожежної дружини. В цих двох випадках виявлені порушники правил пожежної безпеки, на котрих складені протоколи про адміністративне правопорушення. Додатково повідомляємо, що частина земель вкритих лісовою рослинністю не входить до складу ДП «Перечинський лісгосп».

В лісовому фонді Тур’я-Реметівського лісництва квартал 3 виділ 3 пожежа простяглась на площі 0,5 га. До її гасіння було залучено 6 чоловік лісової охорони та 10 чоловік добровільних пожежних дружин.

Лісова підстилка горіла на площі 0,75 га в лісовому фонді Турянського лісництва кварталі 48. В локалізації даної пожежі взяли участь 5 чоловік лісової охорони, 6 чоловік ДСНС та 10 чоловік добровільних пожежних дружин.

Гасіння лісових пожеж проводилось вручну, пожежний автомобіль було задіяно лише при гасінні пожежі в Турянському лісництві, щоб відсікти вогонь, який наближався до будівель.

Також, лісівники Перечинського лісгоспу повідомляють, що не всі ділянки на котрих пройшла пожежа відносяться до лісового фонду підприємства. Пожежі на лісових ділянках, які знаходяться поза межами населених пунктів, але відносяться до земель сільської ради лісгоспом не фіксуються і не подаються в керівні органи, подаються лише ті площі, які входять до лісового фонду.

В зв’язку з цим, дирекція ДП «Перечинський лісгосп» вкотре  звертається до громадян і попереджає про суворе дотримання правил пожежної безпеки в лісі та заборону масового відвідування лісових масивів, розведення багать у ньому.

Відповідно до статті 77 КУпАП порушення вимог пожежної безпеки в лісах тягне за собою накладення штрафу на громадян від п’яти до п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 85 до 255 грн.) і на посадових осіб – від п’ятнадцяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 255 до 850 грн.). Знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, а також порушення вимог пожежної безпеки в лісах, що призвело до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від п’ятнадцяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 255 до 850 грн.)  і на посадових осіб – від тридцяти п’яти до шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 595 до 1020 грн.) з обов’язковим відшкодуванням збитків завданих лісу згідно з ст. 107 Лісового Кодексу України. Крім того, згідно ст. 245 Кримінального Кодексу України знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом – караються штрафом від трьохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 500 до 8 500 грн.) або обмеженням волі на строк від 2 до 5 років, або позбавленням волі на той самий строк. Ті самі дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тяжкі наслідки, – караються позбавленням волі на строк від 5 до 10 років.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.