ДП “Перечинський лісгосп” готується до пожежонебезпечного періоду

Перечинський лісгосп проводить вирубку небезпечних дерев вздовж автодоріг
6 Березня, 2017
ДП “Перечинський лісгосп” запрошує громадськість взяти участь в акції “Майбутнє лісу в твоїх руках”
27 Березня, 2017
Показати всі

ДП “Перечинський лісгосп” готується до пожежонебезпечного періоду

Щорічно лісові пожежі завдають непоправного збитку природі і державі. Найбільша кількість пожеж, як правило, припадає на весняно-літній період. У вихідні й святкові дні ліс відвідує велика кількість людей, що призводить до різкого зростання джерел вогню.

За декілька годин неконтрольована пожежа може знищити цілі лісові масиви, які росли десятками років, а про збитки годі й казати — лік може йти на мільйони. Величезної шкоди пожежі завдають фауні — гинуть птахи, звірі, знищуються їхні домівки.

Часто жертвами вогняної стихії стають люди, серйозної шкоди наноситься сільськогосподарським об’єктам і населеним пунктам.

Лісова пожежа завжди починається через зовнішні причини. Іноді випадкова блискавка підпалює ліс, але набагато частіше (майже в 97 % випадків) пожежа є наслідком неправильних дій людини. Вчені підрахували, що 50-70 % пожеж виникає в радіусі 5 км від населених пунктів, а за межами 20 км – всього лише 3-10 %. Тому, щоб не знищити ліс і не постраждати самому, необхідно дотримуватися заходів пожежної безпеки.

По-перше, необхідно обережно поводитися з вогнем. Не кидайте на землю непогашені сірники і недопалки. Особливої уваги вимагає багаття. Не можна розводити вогонь у місцях із сухою травою або мохом, на лісосіці з безліччю сухих гілок, під кронами дерев, на місцях старих пожеж.

По-друге, приїжджаючи в ліс на автомобілі або мотоциклі, стежте, щоб з вихлопної труби не вилітали іскри, які теж можуть стати причиною пожежі.

По-третє, не залишайте в лісі сміття, особливо скляні банки або пляшки. Осколок скла може, як лінза, сфокусувати сонячні промені і викликати велику лісову пожежу.

З початку танення снігу та встановлення сухої теплої погоди на території лісового фонду ДП «Перечинське ЛГ» встановлюється пожежонебезпечний період.

У разі виникнення пожежі у лісі її гасіння проводить лісова охорона підприємства у взаємодії з добровільними пожежними дружинами та працівниками Державної служби з надзвичайних ситуацій.

Для оперативної взаємодії лісової охорони, добровільних пожежних дружин та Державної служби з надзвичайних ситуацій на підприємстві укладені договори про взаємодію на випадок виникнення лісових пожеж.

Цьогоріч  ДП «Перечинське ЛГ» заплановано провести: будівництво мінералізованих смуг, протяжністю 14 км; догляд за вже існуючими мінералізованими смугами; встановити 7 шлагбаумів на в’їздах до лісових масивів; встановити біг-борди на протипожежну тематику та інші протипожежні заходи. Також буде проводитись будівництво лісових доріг, протяжністю 4 км, які теж виконуватимуть протипожежну функцію.

У разі виявлення пожежі, просимо повідомляти чергового працівника апарату управління за номером  (031 45) 2-15-77.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.