ДП “Перечинський лісгосп” успішно захистили проект лісових культур на 2017 рік

ДП “Перечинський лісгосп” пройшов перший аудит
30 Грудня, 2016
Держлісагентство унеможливило експорт ділової деревини під виглядом дров
13 Січня, 2017
Показати всі

ДП “Перечинський лісгосп” успішно захистили проект лісових культур на 2017 рік

Питання лісовідновлення – надзвичайно важлива складова лісогосподарської діяльності. Створення високопродуктивних та біологічно стійких лісових насаджень полягає у правильному підборі головних та супутніх порід, з урахуванням їх відповідності типам лісорослинних умов і типам лісу, у використанні правильної агротехніки створення лісових насаджень. Змішані за складом і складні за формою насадження повніше використовують природні умови і, як наслідок, більш продуктивні. Лісовідновлення здійснюється двома шляхами: природним та штучним, тобто природним поновленням та створенням лісових культур.

Початковим етапом лісовідновлення є створення та захист проектів лісових культур, що і проводилось у приміщенні Закарпатського ОУЛМГ комісією в складі начальника відділу лісового господарства ЗОУЛМГ Ороса І.В., завідувача Закарпатським відділенням УкрНДІ Гірліс Фенича В.С., старшого наукового співробітника Закарпатського відділення УкрНДІ Гірліс Гербута Ф.Ф. Лісничі ДП «Перечинський лісгосп» успішно захистили проекти лісових культур на 2017 рік.

Аналізуючи дані заходів з лісовідновлення за 2016 рік та заплановані – на 2017 рік, можна відмітити тенденцію до зменшення площ суцільних зрубів, що в свою чергу призвело до зменшення площі лісокультурного фонду.

Наприклад, у 2016 році лісовідновлення проводилось на площі 250,5 га, на суцільних зрубах 2015 року, з них лісові культури площею 95,3 га, природне поновлення – 155,2 га.

А на 2017 рік заплановано провести лісовідновлення на площі 133,7 га, на суцільних зрубах 2016 року, з них 29,2 га посадка лісових культур, 104,5 га сприяння природньому поновленню.

Із вищенаведених даних видно, що порівняно із 2016 роком, площа лісовідновлення у 2017 році зменшилась на 116,8 га, що свідчить про зменшення площі суцільних зрубів.

Саме правильно складений проект лісових культур є запорукою створення високопродуктивних, стійких лісових насаджень.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.