Кримінальне законодавство України передбачає відповідальність за умисне знищення або пошкодження шлагбаумів

В ДП “Перечинський лісгосп” відпуск дров паливних на умовах франко-ліс (самозаготівля) громадянам заборонено
3 Липня, 2017
В ДП “Перечинський лісгосп” рубки догляду проводять вчасно
5 Липня, 2017
Показати всі

Кримінальне законодавство України передбачає відповідальність за умисне знищення або пошкодження шлагбаумів

На виконання наказу ЗОУЛМГ № 6 від 16.02.2017 року ДП «Перечинський лісгосп» в період високої пожежної небезпеки були встановлені шлагбауми на в’їздах до території лісового фонду.

Дані шлагбауми є власністю підприємства і їх знищення або пошкодження карається законом. Згідно постанови Кабінету Міністрів України від 23 липня 2008 р. № 666 «Про затвердження такс для обчислення розміру шкоди, заподіяної лісу», зокрема, додатку 6 до даної постанови «Такса для обчислення розміру шкоди, заподіяної лісу підприємствами, установами, організаціями та громадянами знищенням або пошкодженням відмежувальних знаків у лісах» розмір шкоди за знищення або пошкодження шлагбаумів становить 11 275,69 грн. Умисне знищення або пошкодження чужого майна (ст. 194 КК України) карається штрафом до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або позбавленням волі на строк до трьох років.

Протягом пожежонебезпечного періоду забороняється:

– розведення багаття у лісі та лісопосадках, крім тих, що пов’язані з технологічними вимогами лісогосподарських заходів у спеціально передбачених для цього місцях;

– заїзд на територію лісового фонду (крім транзитних шляхів) транспортних засобів та інших механізмів, за винятком тих, що використовуються для лісогосподарської мети;

– палити, кидати у лісі та лісопосадках непогашені сірники, недопалки;

– залишати у лісі просочене бензином, гасом, мастилом або іншими горючими речовинами ганчір’я;

– заправляти у лісі, лісопосадках паливні баки під час роботи двигуна;

– випалювати траву та інші рослинні рештки на землях лісового фонду, сільськогосподарських угіддях а також на інших земельних ділянках, що безпосередньо примикають до лісу.

Варто пам’ятати, що порушення правил пожежної безпеки несе загрозу навколишньому середовищу і становить небезпеку для життя людей.

Лісівники звертаються до громадян з проханням не провокувати пожежі у лісових масивах та дотримуватися елементарних правил безпеки під час відпочинку на природі.

У разі виявлення пожежі, просимо повідомляти чергового працівника апарату управління за номером (031 45) 2-15-77.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.