Лісівники ДП “Перечинський лісгосп” готуються до пожежонебезпечного періоду

Валерій Мурга: «Боротьба з браконьєрством буде жорсткою»
21 Лютого, 2018
Увага! Конкурс малюнку «Ліси поруч з нами» повертається
28 Лютого, 2018
Показати всі

Лісівники ДП “Перечинський лісгосп” готуються до пожежонебезпечного періоду

З початку танення снігу та встановлення сухої теплої погоди на території лісового фонду ДП «Перечинський лісгосп» встановлюється пожежонебезпечний період.

Щорічно лісові пожежі завдають непоправного збитку природі і державі.

За декілька годин неконтрольована пожежа може знищити цілі лісові масиви, які росли десятками років, а про збитки годі й казати – лік може йти на мільйони. Величезної шкоди пожежі завдають фауні – гинуть птахи, звірі, знищуються їхні домівки.

Часто жертвами вогняної стихії стають люди, серйозна шкода наноситься сільськогосподарським об’єктам і населеним пунктам.

Лісова пожежа завжди починається через зовнішні причини. Іноді випадкова блискавка підпалює ліс, але набагато частіше (майже в 97 % випадків) пожежа є наслідком неправильних дій людини. Вчені підрахували, що 50-70 % пожеж виникає в радіусі 5 км від населених пунктів, а за межами 20 км – всього лише 3-10 %. Тому, щоб не знищити ліс і не постраждати самому, необхідно дотримуватися заходів пожежної безпеки.

Щоб уникнути лісових пожеж протягом пожежонебезпечного періоду забороняється:

– розведення багать у лісі (крім тих, що пов’язані з технологічними вимогами лісогосподарських заходів у спеціально передбачених для цього місцях);

– заїзд на територію лісового фонду (крім транзитних шляхів) транспортних засобів та інших механізмів, за винятком тих, що використовуються для лісогосподарської мети;

– залишати в лісі сміття, особливо скляні банки або пляшки, осколок скла може, як лінза, сфокусувати сонячні промені і викликати велику лісову пожежу;

– палити, кидати у лісі непогашені сірники, недопалки, витрушувати з люльок гарячий попіл, крім місць, що обладнані для цієї мети.

У разі виникнення пожежі в лісовому фонді ДП «Перечинський лісгосп» її гасіння проводить лісова охорона підприємства у взаємодії з добровільними пожежними дружинами та працівниками Державної служби з надзвичайних ситуацій.

Для оперативної взаємодії лісової охорони, добровільних пожежних дружин та Державної служби з надзвичайних ситуацій на підприємстві укладені договори про взаємодію на випадок виникнення лісових пожеж.

Цьогоріч  ДП «Перечинське ЛГ» заплановано провести: будівництво мінералізованих смуг, протяжністю 5 км; догляд за вже існуючими мінералізованими смугами, протяжністю 10 км; встановити 6 шлагбаумів на в’їздах до лісових масивів; встановити біг-борди на протипожежну тематику та інші протипожежні заходи. Також буде проводитись будівництво лісових доріг, протяжністю 3 км, які теж виконуватимуть протипожежну функцію. На підприємстві створено недоторканний запас паливно-мастильних матеріалів на час пожежонебезпечного періоду, в кількості 700 л.

У разі виявлення пожежі, просимо повідомляти чергового працівника апарату управління підприємства за номером  (031 45) 2-15-77.

Знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, а також порушення вимог пожежної безпеки в лісах, що призвело до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі – тягнуть за собою відповідно до статті 77 КУпАП накладення штрафу на громадян від від п’яти до п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 85 до 255 грн) і на посадових осіб – від п’ятнадцяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 255 до 850 грн) з обов’язковим відшкодуванням збитків завданих лісу відповідно до ст. 107 Лісового Кодексу України. Крім того, згідно ст. 245 Кримінального Кодексу України знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць або інших таких насаджень вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом караються обмеженням волі на строк від 2 до 5 років або позбавленням волі на той самий строк. Ті самі діяння, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тяжкі наслідки караються позбавленням волі на строк від 5 до 10 років.

Державна лісова охорона ДП «Перечинський лісгосп» закликає кожного мешканця бережно ставиться до лісових багатств нашого краю та суворо дотримуватися правил пожежної безпеки в лісах.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.