Лісівники ДП “Перечинський лісгосп” закликають берегти первоцвіти та попереджають про відповідальність за їх знищення

Увага! ДП «Перечинське лісове господарство» оголошує конкурс на виконання робіт та надання послуг пов’язаних з лісозаготівлею
5 Березня, 2018
Готовність до пожежонебезпечного сезону та стан незаконних рубок обговорили лісівники Закарпаття
7 Березня, 2018
Показати всі

Лісівники ДП “Перечинський лісгосп” закликають берегти первоцвіти та попереджають про відповідальність за їх знищення

З першим подихом весни, коли сонячні промені зігрівають землю, у лісах та на галявинах починає танути сніг, і з’являються перші весняні квіти.  Першоцвіти – безцінний дар природи, провісники весни, адже вони першими прикрашають наші ліси, луки та степи своїми різнобарвними квітками.

Останніми роками кількість первоцвітів в Україні значно скоротилася. Рослини, які віщують нам прихід весни, за останні десятиліття опинилися на межі зникнення. Це відбувається внаслідок господарського освоєння місць зростання первоцвітів, намагання окремих людей перетворити їх на засіб заробітку. Рослини, які так нелегко виборювали право пестити людей свiжiстю весняного оновлення, раптом опинились в тенетах людської жорстокості. І саме з вини людей зазнають бездушного винищення.

Первоцвіти є єдиним джерелом живлення для багатьох видів комах. Зникнуть первоцвіти – зникне величезна кількість метеликів, бджіл, джмелів, інших комашок, котрі захищають ліс від шкідників. Дерева почнуть хворіти й всихати.

Переважна більшість першоцвітів занесені до Червоної книги України, зокрема, це такі види як шафран Гейфелів (Crocus heuffelianus Herb.), підсніжник білосніжний (Galanthus nivalis L.), нарцис вузьколистий (Narcissus angustifolius Curt.), білоцвіт весняний (Leucojum vernum L.), білоцвіт літній (Leucojum aestivum L.), сон-трава біла (Pulsatilla alba Rchb.). Ці рослини поширені на території лісового фонду Закарпатської області, в тому числі і в Перечинському районі. Збір та  торгівля Червонокнижними видами строго заборонена та карається законом.

В ДП «Перечинський лісгосп» з метою збереження унікальних рослин організовані і діють спільні рейдові групи лісівників, екологів, поліції і громадськості. Вони проводять рейди в місцях поширення первоцвітів, враховуючи їх ареали й періоди вегетації.

Лісова охорона ДП «Перечинський лісгосп» попереджає, що знищення, пошкодження, купівля, продаж рослин, занесених до Червоної книги України, а також погіршення середовища їх зростання карається Кодексом України про адміністративні правопорушення (ст. 88-1 і 90). Порушення порядку придбання, збуту чи розповсюдження об’єктів тваринного або рослинного світу, які занесені до Червоної книги України тягнуть за собою накладення штрафу від ста до двохсот п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 1 700 до 3 655 грн.) з конфіскацією об’єктів тваринного або рослинного світу.

Погіршення, знищення середовища зростання рослин, види яких занесені до Червоної книги України, знищення, незаконне або з порушенням встановленого порядку вилучення їх з природного середовища, що призвело до їх загибелі, пошкодження – тягне за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 340 до 510 грн.) з конфіскацією незаконно добутого і на посадових осіб – від тридцяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 510 до 850 грн.) з конфіскацією незаконно добутого.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.