Лісівники Перечинського лісгоспу успішно захистили проекти лісових культур та природного поновлення

ДП «Перечинське лісове господарство» оголошує конкурс на виконання робіт та надання послуг пов’язаних з лісозаготівлею
19 Лютого, 2019
На колегії Держлісагентства обговорили результати та плани лісокультурної кампанії
22 Лютого, 2019
Показати всі

Лісівники Перечинського лісгоспу успішно захистили проекти лісових культур та природного поновлення

Кожне посаджене, дбайливо вирощене та збережене лісівниками дерево – це без  перебільшення цінний вклад у зелену скарбницю країни, дарунок майбутнім поколінням, справжня ціна якого визначається через десятки років. І вимірюватиметься вона не лише у грошовому еквавіленті, тому що ліс – це частина нашого життя, фактор який відчутно впливає на екологічний стан  навколишнього середовища і на наше здоров’я.

Дати нове життя лісові – створити нові насадження – основне споконвічне завдання працівника лісової галузі.

Сьогодні, 19 лютого, захист проектів лісових культур та природного поновлення на 2019 рік проводився у приміщенні Закарпатського ОУЛМГ комісією в складі начальника відділу лісового та мисливського господарства ЗОУЛМГ І.В. Ороса, директора НПП «Зачарований край» В.С. Феннича, доцента кафедри лісівництва Ф.Ф. Гербута та головного спеціаліста відділу лісового господарства В.В. Ріцкова. Від ДП «Перечинський лісгосп» у захисті проектів взяли участь головний лісничий, провідний інженер із лісових культур та лісничі підпорядкованих лісництв. Лісничі ДП «Перечинський лісгосп» успішно захистили проекти лісових культур та природного поновлення на 2019 рік. Правильно складений проект лісових культур є запорукою створення високопродуктивних, стійких лісових насаджень.

Аналізуючи дані заходів з лісовідновлення за 2018 рік та заплановані – на 2019 рік, можна відмітити тенденцію до зменшення площі суцільних зрубів, що в свою чергу призвело до зменшення площі лісокультурного фонду.

Наприклад, у 2018 році лісовідновлення проводилось на площі 121,0 га на суцільних зрубах 2017 року, з них лісові культури площею 13,3 га, сприяння природному поновленню – 107,7 га.

На 2019 рік заплановано провести лісовідновлення на площі 69,8 га, на суцільних зрубах 2018 року, з них 9,1 га посадка лісових культур, 60,7 га сприяння природньому поновленню.

До складу основних лісоутворюючих порід будуть включені бук лісовий, клен-явір, ясен звичайний, дуби скельний, північний та звичайний, ялиця біла, ялина європейська, модрина європейська.

Із вищенаведених даних видно, що порівняно із 2018 роком, площа лісовідновлення у 2019 році зменшилась на 58 %, що свідчить про зменшення площі суцільних зрубів.

Створення високопродуктивних та біологічно стійких лісових насаджень полягає у правильному підборі головних та супутніх порід, з урахуванням їх відповідності типам лісорослинних умов і типам лісу, у використанні правильної агротехніки створення лісових насаджень. Змішані за складом і складні за формою насадження повніше використовують природні умови і, як наслідок, більш продуктивні.

Прес-служба ДП “Перечинський лісгосп”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.