Лісова охорона ДП “Перечинський лісгосп” закликає громадян суворо дотримуватися правил пожежної безпеки в лісі

В ДП “Перечинський лісгосп” відбулась виробнича нарада
30 Квітня, 2018
ДП «Перечинське лісове господарство» оголошує конкурс на виконання робіт та надання послуг пов’язаних з лісозаготівлею
11 Травня, 2018
Показати всі

Лісова охорона ДП “Перечинський лісгосп” закликає громадян суворо дотримуватися правил пожежної безпеки в лісі

З настанням сухої погоди, зростає ризик виникнення пожеж внаслідок самовільного спалювання рослинності. Саме це й завдає чимало клопотів лісівникам, а, подекуди, й невиправної шкоди природі. Підпали на узбіччях доріг та полях під лісом перекидаються на лісосмуги й лісові масиви, займаються дерева, гине лісова фауна, значної шкоди завдається верхньому шару ґрунту. Суха підстилка та вітер допомагають вогню блискавично поширюватися, тож врятувати ліс та його мешканців від пожежі дуже важко. Адже відпочиваючи на природі, не забувайте про правила поведінки в лісі, особливо при поводженні з вогнем.

Щоб уникнути лісових пожеж протягом пожежонебезпечного періоду забороняється:

– розведення багать у лісі (крім тих, що пов’язані з технологічними вимогами лісогосподарських заходів у спеціально передбачених для цього місцях);

– заїзд на територію лісового фонду (крім транзитних шляхів) транспортних засобів та інших механізмів, за винятком тих, що використовуються для лісогосподарської мети;

– відвідування населенням хвойних насаджень при 5-му класі пожежної небезпеки (надзвичайна небезпека) за умовами погоди;

– палити, кидати у лісі непогашені сірники, недопалки, витрушувати з люльок гарячий попіл, крім місць, що обладнані для цієї мети.

Для попередження виникнення пожежі в лісі, ДП «Перечинський лісгосп» вже цього року на території лісового фонду оновили наглядну агітацію на протипожежну тематику, оновили шлагбауми, постійно проводять роз’яснювальні бесіди із місцевим населенням та ще ряд інших заходів, які сприяють зменшенню виникнення пожеж.

У разі виникнення пожежі в лісовому фонді ДП «Перечинський лісгосп» її гасіння проводить лісова охорона підприємства у взаємодії з добровільними пожежними дружинами та працівниками Державної служби з надзвичайних ситуацій.

При виявленні пожежі, просимо повідомляти чергового працівника апарату управління підприємства за номером: (031 45) 2-15-77 або зателефонувати на служби порятунку за номером «101».

Знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, а також порушення вимог пожежної безпеки в лісах, що призвело до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі – тягнуть за собою відповідно до статті 77 КУпАП накладення штрафу на громадян від від п’яти до п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 85 до 255 грн) і на посадових осіб – від п’ятнадцяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 255 до 850 грн) з обов’язковим відшкодуванням збитків завданих лісу відповідно до ст. 107 Лісового Кодексу України. Крім того, згідно ст. 245 Кримінального Кодексу України знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць або інших таких насаджень вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом караються обмеженням волі на строк від 2 до 5 років або позбавленням волі на той самий строк. Ті самі діяння, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тяжкі наслідки караються позбавленням волі на строк від 5 до 10 років.

Державна лісова охорона ДП «Перечинський лісгосп» закликає кожного мешканця бережно ставиться до лісових багатств нашого краю та суворо дотримуватися правил пожежної безпеки в лісах.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.