У лісах Закарпаття з початку року пожеж не виникало

ДП «Перечинське лісове господарство» оголошує конкурс на виконання робіт та надання послуг пов’язаних з лісозаготівлею
24 Квітня, 2018
10 лісгоспів Закарпаття завершили весняну лісокультурну кампанію
30 Квітня, 2018
Показати всі

У лісах Закарпаття з початку року пожеж не виникало

Сьогодні, 27 квітня, під час колегії підсумків за перший квартал 2018 року начальник відділу охорони, захисту лісу та внутрішнього аудиту Закарпатського управління лісомисливського господарства Іван Палінкаш розповів про підготовку та ряд проведених заходів на час протипожежного періоду поточного року.
Так з метою забезпечення якісної та своєчасної підготовки до пожежонебезпечного періоду 2018 року Закарпатським обласним управлінням лісового та мисливського господарства затверджено план невідкладних комплексних заходів щодо належної підготовки сил та засобів пожежогасіння до пожежонебезпечного періоду 2018.
На даний час лісогосподарськими підприємствами проведені перевірки готовності лісництв до пожежонебезпечного періоду, створені добровільні пожежні дружини, з органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями, суб’єктами підприємницької діяльності сформовані сили і засоби, які можуть бути залучені при гасінні лісових пожеж.
Згідно мобілізаційно-оперативних планів лісогосподарські підприємства при виникненні пожеж протягом 2018 року готові залучити – 4151 людей, в тому числі 1942 працівники державної лісової охорони, 522 одиниці техніки (автомобілі, бульдозери та трактори).
З метою посилення охорони лісів від пожеж на Закарпатті запроваджено особливий протипожежний режим. Режим передбачає: перебування громадян в лісах обмежено, у всіх конторах держлісгоспів та лісництв розпочато цілодобове чергування, пожежним сторожам визначені маршрути патрулювання, здійснюються рейди, проводяться лекції, бесіди, поновлюються панно та наочна агітація.
Іван Палінкаш також наголосив, що відповідно до виробничо-фінансових планів підприємств ЗОУЛМГ, за рахунок коштів отриманих від господарської діяльності держлісгоспами заплановано облаштувати 73 кілометри мінералізованих смуг, провести догляд за мінсмугами та протипожежними резервами протяжністю 200 кілометрів. На площі 17,3 га заплановано провести благоустрій рекреаційних ділянок.
Іван Васильович зазначив, що з настанням протипожежного періоду в поточному році працівниками державної лісової охорони проведено 105рейдів, під час яких виявлено та притягнуто до адмінвідповідальності 6 порушників, сума складених штрафів склала 2295 гривень, яка повністю порушниками компенсована.
Облаштовано 4,5 кілометрів мінералізованих смуг, проведено догляд за мінсмугами та протипожежними розривами протяжністю 17 кілометрів, перекрито 44 позапланові дороги, що ведуть у лісфонд. Також у рамках протипожежної пропаганди виставлено 47 аншлагів, бігбордів, інформаційних панно на протипожежну тематику вздовж доріг загального користування та у місцях відпочинку.

З початку пожежонебезпечного періоду 2018 в лісах, підпорядкованих управлінню, лісових пожеж не виникало.

Прес-служба Закарпатського ОУЛМГ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.