В ДП “Перечинський лісгосп” рубки догляду проводять вчасно

Кримінальне законодавство України передбачає відповідальність за умисне знищення або пошкодження шлагбаумів
4 Липня, 2017
В ДП “Перечинське лісове господарство” почали проводитись землевпорядні роботи
6 Липня, 2017
Показати всі

В ДП “Перечинський лісгосп” рубки догляду проводять вчасно

Довгим і трудомістким є шлях від однорічного саджанця до зрілого високопродуктивного лісу.

Особливо важливими є рубки догляду за лісом в молодняках, без яких майже не можливо виростити та сформувати високопродуктивні насадження. При проведенні рубок догляду за лісом поліпшується породний склад насаджень, підвищується їх якість, продуктивність й біологічна стійкість, скорочуються строки вирощування технічно стиглої деревини, посилюються водоохоронно-захисні функції та інші корисності властивостей лісу.

В перші роки після створення лісових культур, висадки сіянців з розсадника поряд з доглядами за лісовими культурами проводяться початкові рубки догляду в молодняках. Це – освітлення, в друге десятиріччя – прочищення.

При освітленні забезпечується формування бажаного складу порід. Цим видом догляду підріст головних порід зберігається від заглушення другорядними породами і чагарниками, поліпшуються умови його росту. В чистих насадженнях освітлення проводиться на надмірно густих ділянках із слабким ростом і розвитком дерев.

Як і при освітленні, основним завданням прочищення є вибір для вирощування найцінніших порід, створення умов для прискорення їх росту. Досягається це вирубуванням тих дерев і чагарників, які затримують ріст головних порід і глушать їх. У цьому віці починається формування стовбура, тому видаляються не тільки другорядні породи, а й гірші екземпляри головних порід. Крім того, при прочищеннях починається створення форми насаджень, яке продовжується при всіх наступних видах догляду.

ДП «Перечинське лісове господарство» на перше півріччя поточного року заплановано провести освітлення на площі 31 га з масою деревини 210 м3, фактично виконано – 41,2 га та 331 м3.

Прочищення заплановано провести на площі 50,6 га з масою деревини 556 м3, фактично виконано – 46,8 га та 595 м3.

Отже, ліси Перечинщини доглянуті і не будуть заростати другорядними породами, вирощуватимуться цільові високопродуктивні насадження.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.