В Перечинському лісгоспі успішно проведені рубки догляду в молодняках

ДП «Перечинське лісове господарство» оголошує конкурс на виконання робіт та надання послуг пов’язаних з лісозаготівлею
1 Серпня, 2019
Вийшла книга «Ліси Закарпаття. Нариси з історії та часопис лісівництва»
8 Серпня, 2019
Показати всі

В Перечинському лісгоспі успішно проведені рубки догляду в молодняках

В перші роки після створення лісових культур та доглядів за ними, лісівники ДП «Перечинський лісгосп» проводять рубки догляду в молодняках.

Формування деревостанів при здійсненні рубок догляду за лісом є одним із найважливіших етапів у вирощуванні високопродуктивних  насаджень. Рубки догляду за лісом – важливий лісогосподарський захід, спрямований на вирощування високопродуктивних деревостанів, господарсько-цінних порід. Вони передбачають періодичне вирубування дерев з метою поліпшення породного складу насаджень, підвищення їх якості, продуктивності й біологічної стійкості, скорочення строків вирощування технічно стиглої деревини, посилення водоохоронно-захисних функцій та інших корисних властивостей лісу. Рубки догляду проводяться шляхом періодичного вирубування дерев, подальше збереження яких у складі насаджень недоцільне.

В перше десятиріччя проводиться – освітлення, в друге десятиріччя – прочищення.

Рубки освітлення формують деревостани бажаного складу та густоти, забезпечують таку участь головної породи в деревостані, яка відповідає конкретним лісорослинним умовам та призначенню створюваного деревостану.

Рубки прочищення забезпечують склад і рівномірне розміщення дерев головної породи на площі, формують оптимальну структуру майбутнього деревостану, регулюють кількісне співвідношення окремих порід.

З метою формування молодих насаджень бажаного породного складу за перше півріччя 2019 року ДП «Перечинський лісгосп» проведено рубок догляду в молодняках на площі 85,3 га (з них освітлення – 37,5 га, прочищення – 47,8 га), що становить 160 % виконання від запланованих 53,3 га.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.