В рамках депопуляції з початку року на Закарпатті відстріляно 176 диких кабанів

Закарпатське обласне управління лісового та мисливського господарства оголошує обласний конкурс дитячого малюнка «Ліс – наше життя»
28 Березня, 2018
В ДП «Перечинське лісове господарство» буде проведено конкурс на виконання робіт та надання послуг пов’язаних з лісозаготівлею
29 Березня, 2018
Показати всі

В рамках депопуляції з початку року на Закарпатті відстріляно 176 диких кабанів

28 березня 2018 року в приміщенні Закарпатської ОДА  відбулося позачергове засідання протиепізоотичної комісії при Закарпатській ОДА. Присутні розглянули питання епізоотичної ситуації щодо африканської чуми свиней та стан здійснення заходів з ліквідації АЧС серед диких свиней на території області та стану проведення депопуляції (зменшення поголів’я) диких свиней в Закарпатті.

Так з початку року для проведення зформовано 69 бригад мисливців з залученням 1150 чоловік. Чисельність диких кабанів за матеріалами обліку на 01. 03. 2018 р. складає 2930 гол. За станом на 26 лютого 2018 року виявлено 7 випадків зараження вірусом Африканської чуми свиней (АЧС), з яких 1 випадок в Мукачівському районі, 2 випадки в мисливських угіддях Тячівського району та 4 випадки в мисливських угіддях Хустського району.

При цьому за період з 01.01.2018 р по 26.03.2018 проведено відстріл диких кабанів 176 гол., з яких 168 гол. направлено на дослідження. По теперішній час проведено 135 виходів бригад на проведення відстрілу. В тому числі підчас проведення депопуляції (зниження чисельності) добуто 94 кабани, з яких 88 направлено на дослідження.

У відповідності до протоколу №1 від 19.01.2018 р. засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Кабінеті Міністрів України та з метою недопущення поширення збудника цієї хвороби користувачами мисливських угідь  проводиться підгодівля диких кабанів протягом року з метою недопущення їх міграції, проводяться заходи щодо регулювання чисельності хижих і шкідливих тварин (особливо вовка і лисиці).

Закарпатським ОУЛМГ за погодженням з Департаментом екології та природних ресурсів направлено матеріали до Державного агентства лісових ресурсів до наказу про затвердження лімітів використання мисливських тварин державного мисливського фонду на 2018-2019 роки. Проект ліміту добування диких кабанів на період мисливського сезону 2018-2019 рр. надано.

Користувачами мисливських угідь та лісовою охороною проводиться постійний моніторинг лісового фонду та мисливських угідь на предмет виявлення загиблих та ослаблених особин дикої фауни.

Прес-служба Закарпатського ОУЛМГ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.