Держлісагентство: При реформуванні лісової галузі не можна допустити передачу лісів у концесію чи приватні руки
15 Лютого, 2018
Лісничі ДП «Перечинський лісгосп» успішно захистили проекти лісових культур
21 Лютого, 2018
Показати всі

В заповідному урочищі сніговал

Снігопади, які цьогорічною зимою пройшли територією Перечинського району призвели до сніголамів, сніговалів в лісовому фонді ДП «Перечинський лісгосп». Найбільше шкоди було завдано Тур’я-Реметівському лісництву, а саме заповідному урочищу місцевого значення «Розтоки». Тут негода пошкодила насадження на площі 43,7 га, загальною масою 1 060 м3, в тому числі ділова деревина.

Однак, через бюрократичні перепони та недолугі рішення, лісівники державного підприємства не в змозі прибрати повалену деревину та не допустити розповсюдження шкідників, хвороб лісу, економічних втрат від знецінення деревини, оскільки обмежує дія змін до частини першої статті 30 Закону України «Про природно-заповідний фонд України» від 4 вересня 2017 року, які забороняють на території заповідних урочищ всі види рубок, у тому числі санітарних рубок.

Не розроблення вищенаведеної деревини неминуче призведе до розвитку шкідників, а в наслідок цього і хвороб лісу, втрат значного об’єму деревини, фінансових втрат підприємством в розмірі близько 1,5 млн. гривень, також недопоступлення до бюджету сільської ради орієнтовно 100 тис. гривень попенної плати, неможливість отоварення населення дровами паливними із сніговальної деревини.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.