Відновлення гідромеліоративної мережі та будівництво лісових доріг
12 Травня, 2014
Осіння лісокультурна кампанія
2 Листопада, 2016
Показати всі

Заготівля насіння

photo1

Одночасно із посадкою та доповненнями лісових культур восени проводиться заготівля лісового насіння. Основним завданням лісового насінництва є одержання насіння лісових порід з цінними спадковими властивостями та високою посівною якістю для створення високопродуктивних і високоякісних лісових насаджень. Щорічна заготівля лісового насіння залежить від обсягів лісовідновних робіт та урожаю насіння і дещо коливається в окремі роки. Враховуючи періодичність плодоношення порід, а ,особливо, основних лісоутворюючих, в урожайні роки фактична заготівля насіння значно перевищує планову, що необхідно для створення запасів лісонасіннєвої сировини на наступні роки, коли урожай насіння може бути слабким або зовсім відсутнім. Саме зараз на підприємстві активно проводять збір насіння дуба звичайного, дуба скельного, бука лісового, клена-явора, ялиці білої. Щоб поповнити дефіцит лісонасіннєвої сировини, на нашому підприємстві прикладають максимум зусиль для збору якомога більшої кількості насіння, щоб забезпечити в майбутньому власні потреби у стандартному садивному матеріалі на декілька років вперед.

На 2016 рік заплановано зібрати 324 кг лісового насіння, з них ялини – 3 кг, дуба – 303 кг, явора – 15 кг, ясена – 3 кг.

Середні зразки заготовленого насіння відправляються на перевірку у ВП «Закарпатська лісонасіннєва лабораторія». Після перевірки даного насіння ми отримуємо посвідчення про конденційність насіння та призначення його висівання у своєму господарстві.

Насіння, яке пройшло перевірку на якість, висівається у лісові розсадники лісництв. Цьогоріч  заплановано закласти 0,25 га лісових розсадників.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.