Збір та торгівля рідкісними первоцвітами заборонена та карається законом

В Перечинському лісгоспі відбулась виробнича нарада
20 Лютого, 2017
Перечинський лісгосп проводить вирубку небезпечних дерев вздовж автодоріг
6 Березня, 2017
Показати всі

Збір та торгівля рідкісними первоцвітами заборонена та карається законом

З першим подихом весни, коли сонячні промені зігрівають землю, у лісах та на галявинах починає танути сніг, і з’являються перші весняні квіти.  Першоцвіти – безцінний дар природи, провісники весни, адже вони першими прикрашають наші ліси, луки та степи своїми різнобарвними квітками.

Переважна більшість першоцвітів занесені до Червоної книги України, зокрема, це такі види як шафран Гейфелів, підсніжник білосніжний, нарцис вузьколистий, білоцвіт весняний, білоцвіт літній, сон трава. Ці рослини поширені на території лісового фонду Закарпатської області, в тому числі і в Перечинському районі. Збір та  торгівля Червонокнижними видами строго заборонена та карається законом.

В ДП «Перечинський лісгосп» з метою збереження унікальних рослин організовані і діють спільні рейдові групи лісівників, екологів, поліції і громадськості. Вони проводять рейди в місцях поширення первоцвітів, враховуючи їх ареали й періоди вегетації.

Привабливість рослин зумовлює їх нищівний збір на букети, викопування бульбоцибулин, що призводить до зникнення видів. Нагадаємо, що знищення, пошкодження, продаж рослин, занесених до Червоної книги України, а також погіршення середовища їх зростання карається Кодексом України про адміністративні правопорушення (ст. 88-1 і 90).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.